Petice proti kvótám na potraviny

Nesouhlasíte s kvótovým zákonem na potraviny? Náš spolek Za českou krajinu právě spustil online petici. Seznam signatářů předáme senátorům ještě před hlasováním!

Naším cílem je podpořit české zemědělce a obchodníky tak, aby se u nás prodávaly kvalitní a cenově dostupné české potraviny.

Záměr zákona, který dnes schválila Poslanecká sněmovna, k tomu ale nepovede. Naopak, důsledkem kvót na potraviny v tuzemských obchodech bude klesající kvalita potravin a jejich vyšší ceny pro všechny spotřebitele. 

Zároveň to podpoří velké agrární koncerny, které se významnou měrou podílejí na ničení naší krajiny nešetrnými zemědělskými postupy.

Věříme, že s tímto nesmyslným a škodlivým opatřením většina občanů ČR nesouhlasí. Proto jsme se rozhodli vytvořit online petici Proti kvótám na potraviny.

Zákon byl sice schválen Poslaneckou sněmovnou, ale do jednoho měsíce o něm může hlasovat Senát a poslat ho zpět poslancům k potvrzení. V opakovaném hlasování musí navrhovatelé zákona získat hlasy 101 poslanců. 

Podepsáním online petice se připojíte k tlaku na zákonodárce, aby novelu zákona o potravinách zavádějící od příštího roku kvóty na české potraviny v obchodech nad 400 metrů čtverečních zamítli a zabránili tak zdražení potravin a zhoršení jejich kvality. 

Vytvořte si webové stránky zdarma!